Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

Jaka oczyszczalnia ????

Blog:  iza-slawek
Data dodania: 2011-09-29
wyślij wiadomość

Witam nadszedł czas dokonania wyboru  co zrobić ze ściekami. Jako, że na kanalizacje raczej się nie doczekam, Zastanawiam się nad zamontowaniem przdomowej oczyszczalni ścieków. Tylko znów jest problem bo nei mam co zrobić z czystą wodą z oczyszczalni i trzeba będzie ją "wpuścić" w ziemie.
 

Zastanawiam się nad zakupem oczyszczalni tunelowej. 

Technologia wykorzystuje naturalne procesy biologiczne zachodzące dwuetapowo w układzie oczyszczalni ścieków. Standardowy drenaż rozsączający zastępuje poletko drenażowe na tunelach. Urządzenia lokalizujemy w gruncie przepuszczalnym kategorii A lub B przy niskim poziomie wód gruntowych. Powierzchnia zabudowy drenażu na działce od 15 m2. 
Zasada działania
Technologia drenażowa EKOCENT TUNEL podobnie jak standardowy drenaż oparta jest na dwuetapowym oczyszczaniu w zbiorniku i w tzw. drenażu tunelowym. Na wylocie kompaktowego zbiornika uzyskujemy ciecz na tyle doczyszczoną by móc ją odprowadzić do odpowiedniego systemu końcowego oczyszczania. Takim systemem jest nowoczesna technologia tunelowa, gdzie w układzie modułowym ścieki poddane zostają intensywnemu napowietrzaniu i doczyszczeniu w 300 litrowych komorach tunelowych, a następnie oczyszczone odprowadzone do gruntu rodzimego. System składa się z jednego lub wielu modułów układanych na jednym poziomie i przeznaczonych dla budownictwa jednorodzinnego. Proces doczyszczania realizowany jest wewnątrz i na zewnątrz urządzeń. Tunele wykonane są w sposób umożliwiający ich póĽniejszą rozbudowę. Zasada działania tuneli drenażowych polega na wykorzystaniu przestrzeni wewnątrz urządzenia do zgromadzenia i odprowadzenia ścieków. Ścieki ze studzienki kierowane są przez zamontowane w górnej części tuneli rury drenażowe, a następnie sukcesywnie rozsączane. Przepuszczalność urządzeń pozwala zapewnić dostęp powietrza w miejscach niezasilanych przez ścieki, a utrzymanie warunków tlenowych pozwala na rozkład zatrzymanej substancji organicznej przez bakterie obecne w ściekach i stopniowe odmulanie szczelin modułu. Rozkład zanieczyszczeń oraz odprowadzenie ścieków oczyszczonych następuje na całej powierzchni modułu. Pojemność czynna niezbędna do skutecznego oczyszczenia ścieków w gruncie wynosi 300 litrów dla 1 modułu tunelowego.

Moduły w formie poletka drenażowego układane są pod powierzchnią terenu podobnie do drenażu na powierzchni 12 m2 co trzykrotnie zmniejsza powierzchnię wykopów.

Przy wadze modułu wynoszącej około 11 kg jego układanie nie sprawia żadnych trudności. Możliwe jest dowolne wykorzystanie powierzchni terenu ponad tunelem, ponieważ wytrzymuje on długotrwałe obciążenie 3,5 t/m2 (ruch samochodów osobowych). Dzięki specjalnej konstrukcji tunele można łatwo układać w stosy co ułatwia i oszczędza transport i składowanie. Na jednej europalecie mieści się w ten sposób do 42 tuneli (12 600 litrów pojemności magazynującej).

 

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

I tu nasuwa siępytanie. Używa już ktoś tego, macie jakieś opinie na ten temat ???Koszt jest śmieszny bo 3-4tyś I właśnie czy za tym kosztem nie idzie jakość "usługi" ???

Proszę o wszelkie opinie bo czas zaczyna gonić :}

Dzieki i powodzenia w budowaniu.

3Komentarze
ag--z99  
Data dodania: 2012-02-24 22:10:14
moj brat wlasnie cos takiego chce robic i wykonawca bardzo ten system tunelowy sobie chwali...pewnie tez cos takiego zakupie..pozdrawiam
odpowiedz
sylwia1234-k1
Data dodania: 2012-11-11 13:01:37
pytanie
Witam serdecznie .Jestem z okolic Bielska i mam zamiar budować opałka , jednak przed końcowa decyzją chciałabym móc obejrzeć budynek w realu . Jeżeli istnieje taka możliwość by spojrzeć na państwa dom bardzo prosze o kontakt matikson3@interia.pl z góry dziękuję
odpowiedz
Data dodania: 2013-01-23 17:02:31
witam, jaką wybrali w końcu Państwo oczyszczalnie? jeśli tą tunelowa to jak się sprawuje, u mnie podobny problem z odprowadzeniem wody.
odpowiedz
iza-slawek
ranga - mojabudowa.pl stały bywalec
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 134833
Komentarzy: 154
Obserwują: 37
On-line: 9
Wpisów: 49 Galeria zdjęć: 108
Projekt OPAŁEK (ODBICIE LUSTRZANE)
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Zabrzeg
ETAP BUDOWY - VII - Wykończenia
ARCHIWUM WPISÓW
2011 wrzesień
2011 czerwiec
2011 maj
2011 kwiecień
2011 marzec
2011 luty
2011 styczeń
2010 grudzień
2010 listopad
2010 październik
2010 wrzesień
2010 sierpień
2010 lipiec
2010 maj
2010 kwiecień
2010 marzec
2009 listopad

OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik