Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

Koszt bramy wiśniowskiego ???

Blog:  iza-slawek
Data dodania: 2011-04-09
wyślij wiadomość

Witam proszę o informację ile mniej więcej kosztuje brama garażowa Wiśniowskiego z napędem do Opałka ???? Jak ktoś montował to bardzo bardzo proszę o info. Ponieważ jest okazja na targach wziąść ją z 15% upustem. Tylko najpierw muszę znać koszt jaki jest normalny :)
Dzieki wielkie. Czekam na info bo jutro ostatni dzień targów. 

2Komentarze
artiksus
Data dodania: 2011-04-09 19:54:16
hej, my mamy wycenę w kasetonie za 3370 z automatem firmy nice, bo ten od wiśniowskiego jest do d..
odpowiedz
budziki  
Data dodania: 2011-04-09 21:22:54
Brama Wiśniowski 4,5m szer. na 2,25m wys. cena 4,700 z montażem. pozdro
odpowiedz

Piec wybrany i zamówiony ;]

Blog:  iza-slawek
Data dodania: 2011-04-09
wyślij wiadomość

No i kożystając z okazji targów budowlanych w Bielsku-Białej pojechaliśmy popatrzeć co i jak no i stało się. Wybraliśmy wkońcu piecyk do naszego domku. Wybór padł na:

HKS Lazar - UniKomfort automat - Kotły CO na ekogroszek kamienny, brunatny

Moc: 24 kW
materiał: Stal paliwo: Węgiel ekorgoszek kamienny, brunatny, miał, drewno i węgiel
podajnik: Ślimakowy sprawność: Do 81 %
palnik: Stalowa retorta obrotowa awaryjne palenisko: stalowy ruszt wodny
sterownik: Pogodowy, Fuzzy Logic (wybrane modele), 1 obieg (opcjonalnie do 3), CWU pojemność zasobnika: 260 l

Uniwersalne kotły UniKomfort automat zostały wyposażone w obrotowy palnik retortowy dzięki czemu mogą one spalać ekogroszek gorszej jakości oraz miał. Stanowią one połączenie sprawdzonego i niezawodnego podajnika ślimakowego z tradycyjną komorą spalania. Dzięki temu użytkownik zyskuje możliwość spalania szerokiej gamy paliw zarówno w trybie automatycznym jak i ręcznym. Wymiennik posiada drzwiczki ułatwiające jego czyszczenie. Pogodowy regulator obsługuje kocioł co oraz całą kotłownię, w tym zawory mieszające poszczególnych układów CO, zasobnik ciepłej wody użytkowej oraz pompy. Przyjazny tekstowy wyświetlacz pozwala w prosty sposób zaprogramować urządzenie. Wyposażenie standardowe obejmuje podwójny system zabezpieczenia przed zapłonem paliwa w zasobniku. To wszystko sprawia, że UniKomfort to wygodne, oszczędne oraz wielopaliwowe urządzenia

Sterownik

Kocioł został wyposażony w nowoczesny regulator ecoMAX 800R. Jest on wysoce zaawansowanym urządzeniem elektronicznym przeznaczonym do sterowania pracą kotła węglowego z podajnikiem ślimakowym oraz pozostałym wyposażeniem kotłowni. Regulator automatycznie utrzymuje zadaną temperaturę kotła kontrolując proces spalania paliwa. W modelach wyposażonych w funkcję FuzzyLogic urządzenie samo steruje pracą wentylatora oraz podajnika optymalnie dobierając nastawy, co sprzyja ochronie środowiska, oszczędności zużywanego paliwa oraz zwalnia użytkownika z konieczności dostrajania parametrów palnika. Temperatura obiegów grzewczych utrzymywana jest za pomocą siłowników zainstalowanych na zaworach mieszających. Może ona być ustawiana ręcznie, w trybie pogodowym na podstawie krzywych grzania lub przez termostat pokojowy. Standardowo urządzenie może sterować jednym, a po wyposażeniu w dodatkowy moduł, maksymalnie trzema siłownikami. Każdy z układów może zostać wyposażony w osobny termostat pokojowy. Ponadto sterownik automatycznie utrzymuje zadaną temperaturę zasobnika ciepłej wody sterując pompą CWU oraz włącza w razie potrzeby rezerwowy kocioł (gazowy lub olejowy). Urządzenie wyposażono w wyświetlacz tekstowy, a jego obsługa odbywa się w łatwy i intuicyjny sposób. Kocioł można wyposażyć w dodatkowy panel wyświetlacza zainstalowany w mieszkaniu oraz moduł GSM.

Wymiennik

Kocioł UniKomfort zbudowano w oparciu o nowatorski wymiennik stalowy. W jego dolnej części zainstalowano palniki automatyczny. Nad nim znajduje się ruszt wodny tradycyjnej komory zasypowej. W górnej części kotła znajduje się poziomy, dwu-ciągowy, rurowy wymiennik ciepła. Poszczególne ciągi w tylnej części oddzielone są poziomą klapą, po otwarciu której wymiatany popiół opada do popielnika. Króciec wody powracającej z instalacji znajduje się z lewej lub prawej strony. Króciec wody zasilającej instalację znajduje się na górze kotła obok czopucha odprowadzającego spaliny. Wymiennik kotła zaizolowany jest wełną mineralną, która obniża straty ciepła podczas spalania. Obudowa stalowa pokryta jest wytrzymałą farbą proszkową.

Układ spalania

Pod wymiennikiem kotła znajduje się stalowy palnik retortowy wyposażony w mechanizm poruszający górnym talerzem. We wnętrzu retorty doprowadzającej paliwo znajdują się otwory regulujące ciśnienie powietrza potrzebnego do spalania, uniemożliwiając przeniknięcie płomienia do podajnika podczas procesu spalania. Od spodu komory mieszania umieszczono zaślepkę wyczystki. Pod komorą spalania umieszczony jest popielnik. Wentylator dostarczający powietrze do spalania umieszczony jest pod zasobnikiem paliwa, podłączony jest on do mieszacza powietrza. Ilość dostarczanego powietrza do spalania regulujemy na sterowniku.

Układ podawania paliwa

Obok kotła znajduje się zasobnik paliwowy, na dnie którego umieszczony jest podajnik ślimakowy wyposażony w tzw. przeciwzwoje. Napędzany jest on motoreduktorem przymocowanym na końcu rury podajnika, którą podajnik ślimakowy podaje paliwo do palnika. Za zasobnikiem paliwa znajduje się zbiornik wodny urządzenia do awaryjnego gaszenia (przy opalaniu węglem) lub miejsce do montażu zaworu termostatycznego (wymagane przy opalaniu pelletami) – urządzenia zabezpieczające w razie przedostania żaru do zasobnika.
 

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany
 

3Komentarze
Data dodania: 2011-05-02 20:02:46
czy w związku zakupem pieca na ekogroszek musieliście powiększać kotłownię czy pozostaje taka jak w projekcie?
odpowiedz
Data dodania: 2011-05-03 20:51:05
kotłownia została bez zmian. Tak jak w projekcie. Teoretycznie sie wszystko zmieści a praktycznie zobaczymy jak przyjadą z piecem ;]
odpowiedz
Data dodania: 2011-05-15 22:46:52
a jak cenowo się przedstawia ? :) wygląda solidnie
odpowiedz
iza-slawek
ranga - mojabudowa.pl stały bywalec
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 134833
Komentarzy: 154
Obserwują: 37
On-line: 9
Wpisów: 49 Galeria zdjęć: 108
Projekt OPAŁEK (ODBICIE LUSTRZANE)
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Zabrzeg
ETAP BUDOWY - VII - Wykończenia
ARCHIWUM WPISÓW
2011 wrzesień
2011 czerwiec
2011 maj
2011 kwiecień
2011 marzec
2011 luty
2011 styczeń
2010 grudzień
2010 listopad
2010 październik
2010 wrzesień
2010 sierpień
2010 lipiec
2010 maj
2010 kwiecień
2010 marzec
2009 listopad

OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik